Drobečková navigace

úvod > aktuálně > Umělecká fúze: výstava studentek ateliéru praga prima v SÚJB

Umělecká fúze: výstava studentek ateliéru praga prima v SÚJBDatum konání:
3.6.2024
Datum ukončení:
28.6.2024

Srdečně vás zveme na výstavu s názvem Umělecká fúze, která představuje pestrou paletu obrazů studentek lektora MgA. Richarda Nestlera. Zhlédnout ji můžete ve foyeru SÚJB od 3. do 28. června 2024.

Název výstavy, která má tu čest konat se na půdě Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, je inspirovaný jadernou reakcí, při které dochází ke slučování atomových jader lehčích prvků, tak aby vytvořila těžší jádro. Tento fascinující proces, zvaný atomová fúze, je doprovázen uvolněním velkého množství energie. Podobně je tomu i při vzniku obrazu. Jednotlivé prvky, se kterými umělec pracuje, od výběru motivu přes volbu formátu, barev, techniky až po jednotlivé tahy štětcem, se slučují do jednoho celku. Tyto prvky mohou mít samostatně svůj význam, ale teprve jejich kombinací vzniká komplexní dílo a jedinečné umělecké vyjádření se svébytným estetickým a emocionálním dopadem.

Jak řekl Pablo Picasso, „umění omývá z duše prach každodennosti“. Tato slova dokonale vystihují podstatu naší výstavy. Umělecká tvorba není jen o zachycení reality, ale o interpretaci a přetvoření světa skrze osobní vizi a emoce. Výstava nabízí návštěvníkům nejen estetický zážitek, ale také úchvatný kaleidoskop uměleckých výrazů, jež odrážejí bohatost a různorodost vnímání světa kolem nás. Vystavená díla jsou důkazem, že umění má moc obohacovat naše životy, inspirovat nás a poskytovat prostor pro vyjádření toho, co je jinak těžko sdělitelné.