Drobečková navigace

úvod > aktuálně > Akvarel v plenéru: Město, řeka a lidé

Akvarel v plenéru: Město, řeka a lidéDatum konání:
8.6.2024

V celodenním kurzu akvarelu v sobotu 8. 6. 2024 od 10 do 16 h přímo v terénu, na Císařské louce nedaleko pražského Smíchova, zkusíme zkombinovat různé akvarelové přístupy a pokusíme se malbou vyjádřit bujnou zeleň ostrova v kombinaci s vodní hladinou a architekturou v okolí řeky. Naučíme se vnímat a vyjadřovat prostor pomocí akvarelové malby, ale také duši místa, kterou budeme mít před sebou. Naučíme se pochopit typologii stromů a rostlin a pokusíme se namalovat studii. Budeme studovat lidi v pohybu na procházce a malovat rychlé pohybové akvarely. Užijeme si malbu v plenéru, která je pro akvarel ideální! Na ostrově je možnost dát si pivo, kávu či jídlo v místní restauraci Cinda.

S sebou:

  • akvarelové papíry či blok o velikosti A2 (min. A3)
  • akvarelový štětec větší se špičkou, houbička na nádobí
  • papírová lepicí páska široká
  • akvarelové barvy tuhé či v tubách (nemusí být sada, stačí základní barvy + černá a několik podle obliby)
  • nádoba na vodu
  • podložka na pohodlné sezení na zemi

Lektorka:     MgA. Marie Ladrová

Cena: 800 Kč pro studenty celosemestrálních kurzů ateliéru praga prima

1200 Kč pro ostatní (platbu můžete provést bankovním převodem, č. ú. je 107-7468520257/0100, VS 61000, nebo přímo na místě proti pokladnímu dokladu

Zájemci se mohou hlásit prostřednictvím kontaktní e-mailové adresy atelierpragaprima@gmail.com nebo na tel. 608 97 95 06.

Sejdeme se v 10 h před restaurací Cinda. Na místo se dopravíte buď ze smíchovské strany ze zastávky Lihovar (tram č. 4, 5, 12, 20 a autobusy ze Smíchovského nádraží) asi 15 minut pěšky, nebo přívozem P5 z Výtoně na Císařskou louku a pak asi 5 minut pěšky.