Drobečková navigace

úvod > aktuálně > Pozvánka na výstavu Praha zádumčivá

Pozvánka na výstavu Praha zádumčiváDatum konání:
4.2.2024
Datum ukončení:
31.5.2024

Přijměte pozvání na výstavu hedvábných obrazů s názvem Praha zádumčivá naší studentky Lenky Dohnalíkové, která se koná v kultovní pražské restauraci La Casa Blů v Kozí ulici na Praze 1. Vernisáž proběhla v neděli 4. února 2024 a výstavu budete mít možnost vidět až do konce května.

Představte si Prahu zachycenou jemnými, mlžnými tahy na hedvábí, které připomínají akvarel. S tím má ostatně autorka obrazů, Lenka Dohnalíková, bohaté zkušenosti, protože v našem ateliéru praga prima navštěvuje kurzy akvarelu u Marie Ladrové již několik let. Stejně tak jí není cizí ani práce s hedvábím. S malováním na hedvábí, ke kterému má od dětství velice hluboký vztah, má zkušenosti, protože vyrábí hedvábné šátky a šály.

A právě toto propojení umění malby a hedvábí dává život dílům, jež byla inspirována černobílou estetikou nestorů české fotografie. Josef Sudek, Karel Plicka, Stanislav Tůma, Josef Koudelka, Jiří Všetečka a další, každý z nich přispěl něčím do duše těchto obrazů, které jako by z hedvábí vyvolávaly ducha staré Prahy.

Výstava je ojedinělým dialogem mezi dvěma uměleckými formami, kde fotografie není jen prostým předobrazem, ale spíše múza, která malířku ponouká, inspiruje a vede ji k zachycení esence města v jeho nejpoetičtější formě.

Přijďte a nechte se unést krásou Prahy zádumčivé, jak ji možná ještě neznáte.